ANA SAYFA    |   HAKKIMIZDA    |    GENEL BİLGİLER    |    İLETİŞİM    |    SİTE HARİTASI
 SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI

 BETON POMPASI PİSTONLARI VE YEDEK PARÇALARI

 İŞ MAKİNALARI YEDEK PARÇALARI

 KAPLİNLER

 TİTREŞİM TAKOZLARI

 MOTOR KULAK TAKOZLARI

 ELEK TAKOZLARI

 VANA CONTASI

 ÖZEL İMALATLAR

 STANDART TİTREŞİM TAKOZLARI

 SÜNGER ÜRÜNLER

 K-A-M-P-A-N-Y-A

 SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI

 

 
 

 

SIZDIRMAZLIK ELEMANLARI

Hidrolik silindirler genel olarak doğrusal hareketlerin olduğu birçok sistemde kullanılan parçalardır. Hidrolik sistemler sıvı (genelde hidrolik yağ ) basıncı ile çalıştıkları için bu sistemlerin en önemli parçaları, kullanılan sızdırmazlık elemanlarıdır.

Bu sistemlerde hidrolik sistem parçasının içine dolan basınçlı yağ, sistemden dışarı sızmamalıdır ki, sistemde basınç kayıpları olmasın ve düzgün çalışabilsin. Bunun için uygun sızdırmazlık elemanları tercih edilmelidir. Bu sızdırmazlık elemanları basınca maruz kaldıkları için basınç sırasında şekillerinde bazı değişmeler olur; ama basınç ortadan kalkınca bu sızdırmazlık elemanları, yine normal şekillerine geri dönebilmelidirler. İşte bu yüzden sızdırmazlık elemanlarında genelde malzeme seçimi olarak elastomer denilen malzemeler tercih edilir.
 
Bu sızdırmazlık elemanlarının değişik formlardakinin bir araya gelmesinden, hidrolik silindirlerde kullanılan tamir takımları oluşturulur. Tamir takımı genelde içerik olarak packing, oring, hidrolik keçe( nutring ) (bu keçeler poliüretan veya kauçuk malzemeden olur), hidrolik sistemlerin içine toz ve pislik girmesini engellemek için kullanılan toz keçeleri, yataklama elemanlarından oluşur. Kullanılan makine modellerine, hidrolik sistemlere göre her sistemin tamir takımı ayrı parçalardan oluşur.
 
 Sızdırmazlık elemanlarını depolarken ; öncelikle dış etkenlerden korumakta fayda vardır. Bu parçalar genelde elastomer malzeme oldukları için, direkt güneş ışınlarına maruz kalmamalıdırlar. Ayrıca ozon, oksijen, nem, yüksek veya düşük ısı, kir ve kimyasallara maruz kalmamalıdırlar. Bunun için en iyi koşullar; sayılan etkenlerin var olmadığı karanlık bir depodur.
Saklama sıcaklığı olarak ideal sıcaklık minimum 5 , maksimum 25 derecedir.

 

 
GÜLHAN Kauçuk Yedek Parça İmalat Ltd. Şti. -- 2009
 
en iyi 1024 x 768 ekran çözünürlüğü Internet Explorer 5.0 ve Netscape Navigator 6.0 ve üzeri tarayıcı versiyonlarında görüntülenir.